Hírek
2011. November 03. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Átalakítják a háziorvosi rendszert - jön az e-recept
Megerősíti a kormány a háziorvosokat, s ennek egyik lépéseként megújul az úgynevezett praxisjog.
A részletekről szólva Szócska Miklós egészségügyi államtitkár elmondta, a továbbiakban is mindenütt egységes szabályozást vezetnek be az önkormányzati feladatként működő, területi elvhez kötött háziorvosi ellátásnál – számol be róla a Magyar Hírlap.
Emellett praxiskezelő központot is létrehoznak – jelentette be az államtitkár. Az ehhez szükséges pénzt a jelenleg negyvenhatmilliárd forint többlettel rendelkező Egészségbiztosítási Alap szolgáltatja, indulásként kétmilliárd forinttal. A kezelő biztosítja majd az idők során elértéktelenedett praxisok adásvételét, hosszú lejáratú, kamatmentes hitelt nyújtva a vásárlónak. Ezzel elsősorban a fiatal háziorvosokat célozzák meg, akik anyagi források híján képtelenek praxist vásárolni, így felfrissülhet a háziorvosi kar is. A jövő évtől bevezetik az elektronikus receptet, azaz több lépést is tesznek az alapellátás érdekében. A jogszabályok az év végéig megszületnek. Korszerűbbé válik a gyógyszerek támogatási rendszere is, hangsúlyt kap a betegek személyes felelősségvállalása. Az a páciens, aki pontosan betartja orvosa előírásait, és ha kell, hajlandó változtatni életvitelén, az orvosságához rendelt teljes támogatást megkapja. Központilag finanszíroznak majd a járóbeteg-ellátásból átsorolt egyes gyógyszereket a kórházi ellátáson keresztül – tette hozzá Szócska –, így azokat az intézményben ingyen kapja meg ezentúl a beteg. Támogatásra számíthatnak az alacsony forgalmat lebonyolító gyógyszertárak, az államtitkár szerint biztosítani kell fennmaradásukat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 12:00, kedd | Belföld
EBESZ: a választók valódi alternatívák közül választhattak, de hiányoztak az egyenlő versenyfeltételek
2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot
Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
