Hírek
2023. Június 25. 14:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: Telex
Tanárok ezrei mondtak fel az elmúlt években, és hagyták ott a magyar iskolákat
A státusztörvény elfogadásaával ez a szám jelentősen emelkedni fog.
Eszternek a státusztörvény tette be kaput, így a mostani volt az utolsó tanéve. Gábor egy éve ételfutár, és most napi négy órában keresi meg azt, amit tanárként teljes munkaidőben kapott. Éva pedig irodai munkára váltott, és mellette pályaelhagyó pedagógusoknak segít. Mindhárman a munkateher, a bizonytalanság, a kiszolgáltatottság és az aránytalanul alacsony fizetés miatt hagyták ott a tanári pályát. Hogy boldogulnak most? És hogy látják a közoktatás jövőjét? Erről kérdezték őket.A videó a Deutsche Welle és a Telex együttműködésének keretében jelent meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
