Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2011. Szeptember 04. 07:15, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP

Tíz négyzetméternyi helyet foglal a Peugeot új jövő-autója

Tíz négyzetméternyi helyet foglal a Peugeot új jövő-autója

A HX1 névre keresztelt legújabb francia tanulmány 4,95 méter hosszú és 1,99 méter széles. Ráadásul mindössze 1,37 méter magas. A jövő egyterűinek kialakítását előrevetítő modell a Frankfurti Autószalonon mutatkozik be.

HX1 néven mutatja be legújabb tanulmányát szeptember közepén, a Frankfurti Autószalonon a Peugeot, a futurisztikus és hatalmas modell ugyanis a franciák szerint a jövő egyterűinek előfutára. A négyzetcentiméterek híján tíz négyzetméternyi bódéba hat ülést pakoltak három sorban, melyek közül a középső néhány mozdulattal eltüntethető, limuzinokat megszégyenítő kényelmet varázsolva az utastérbe.

A HX1 meghajtásáról a Peugeot saját, úgynevezett HYbrid4 hibrid hajtáslánca gondoskodik, amely főként egy 2.2 literes, 204 lóerős dízelmotorból és egy 95 lóerős elektromotorból áll. Míg előbbi az első tengely, addig utóbbi a hátsó meghajtásáért felelős. A 299 lóerős teljesítmény mellé állandó összkerékhajtás párosul, az ígéretek pedig 3,2 literes átlagfogyasztásról szólnak.

STOP

Címkék: autó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Stop önkény

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.

2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld

A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este

Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.