Hírek
2017. Április 04. 16:25, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Tizenkilenc év után ítélték el a csecsemőgyilkos anyát
Két év fiatalkorúak börtönében letöltendő büntetésére ítélte a Székesfehérvári Törvényszék azt a nőt, aki - még fiatalkorúként - különös kegyetlenséggel megölte gyermekét 19 évvel ezelőtt.
A büntetés végrehajtását öt év próbaidőre felfüggesztették.
Az elsőfokú ítélet nem jogerős, ellene az ügyész súlyosbítást kérve fellebbezett, a vádlott és védője viszont tudomásul vette.
1997-ben az akkor 16 éves vádlott Székesfehérváron élt szüleivel, és egyedül nevelte egyéves gyermekét. A gyerek születése után nem sokkal a vádlott újból teherbe esett, de állapotát eltitkolta családja és környezete elől. 1998. szeptember 30-áról október 1-jére virradó éjjel életképes gyermeket szült lakóhelyén, majd a csecsemőt bántalmazta, és egy reklámtáskában egy utcai szemeteskonténerbe tette. A csecsemő holttestét másnap reggel fedezték fel.
2015-ben DNS-vizsgálat segítségével fogták el a feltételezett tettest, a nő ellen 2016 júliusában emeltek vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
