Városlista
2023. március 21, kedd - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2021. December 11. 10:07, szombat | Kék hírek
Forrás: mti - fotó: police.hu

Több autót is elvitt és összetört egy békési ámokfutó

Több autót is elvitt és összetört egy békési ámokfutó

Több autót is elvitt és összetört péntek hajnalban egy békési ámokfutó - közölte a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon. A 21 éves almáskamarási férfit őrizetbe vették.

A közlemény szerint a férfi rátámadt egy házaspárra, elvitte a kocsijukat, majd megvert egy sofőrt, és az ő teherautóját is eltulajdonította. Mindkét járművet összetörte, végül egy harmadikkal menekült, de a rendőrök elfogták.

Az elkövető hajnali háromnegyed három körül Almáskamaráson megjelent ismerőseinél, majd azt kérte a házasoktól, hogy vigyék el őt kocsival valahová. A pár nem akart ennek eleget tenni, mire a férfi mindkettejüket bántalmazta. A megfélemlített házasok ekkor megmondták neki, hogy hol az autójuk indítókulcsa, ő pedig elhajtott a járművel.

Nagykamaráson nekiütközött egy biciklitárolónak és egy álló kenyérszállítónak. Ezt követően rátámadt a teherautó sofőrjére, őt is megverte. Elhajtott a kenyérszállítóval, amellyel Kétegyháza határában árokba borult.

A baleset után bement egy tanyára, de amikor az ott lakó emberek mentőt és rendőrt akartak hívni, távozott. Kétegyházán beült egy utcán álló kisteherautóba, amelyben benne volt a kulcs.

Az Almáskamaráson, majd Nagykamaráson és Kétegyházán történtekről a tevékenység-irányítási központ folyamatosan gyűjtötte az információkat, megosztva azokat a megye valamennyi rendőrével. Miután kiderült, hogy az elkövető édesanyja Körösszegapátin lakik, az együttműködést Hajdú-Bihar megyére is kiterjesztették.

Ennek meg is lett az eredménye: az ottani körzeti megbízott öt óra körül feltartóztatta az édesanyjához érkező férfit, akit előállítottak, majd jármű önkényes elvétele és testi sértés miatt őrizetbe vettek - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 17. 11:40, péntek | Kék hírek

Veszprém belvárosában tapogatott egy nőt, a rendőrök elfogták

A sértett tett bejelentést a rendőrségre arról, hogy 2023. március 14-én 9 óra 20 perckor Veszprém belvárosában egy ismeretlen személy több alkalommal megfogta őt, miközben gyalogosan közlekedett.

2023. Március 17. 09:45, péntek | Kék hírek

Drónokkal csempészik át a cigarettát a magyar zöldhatáron

A NAV hőkamerákkal figyeli az eget, így könnyen kiszúrják, amint a drónokról ledobják a csomagokat.

2023. Március 09. 09:17, csütörtök | Kék hírek

Szembeszállt a rablóval a trafikosnő

Elfogták a rendőrök azt a férfit, aki símaszkban és kapucniban akart kirabolni egy dohányboltot Baján.

2023. Március 06. 12:47, hétfő | Kék hírek

Autópályák mentén fosztogató bandát leplezett le a rendőrség

Autópályák, autóutak mentén a parkolóhelyeken pihenő, jellemzően külföldi autósokat kifosztó banda tagjait fogta el a rendőrség.