Hírek
2016. Február 25. 10:12, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 100 raklapnyi visszahívott Mars-termék érkezett Magyarországra
Több mint 100 raklapnyi visszahívott Mars-termék érkezett Magyarországra - mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatója az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Pleva György elmondta: azok a vásárlók, akik megkárosítva érzik magukat, ott adhatják vissza a terméket, ahol azt vásárolták, ott tőlük visszavásárolják azt.
A visszahívási értesítés kézhezvétele után a kereskedőknek azonnal le kell venniük a termékeket a polcokról, és azt visszajuttatják a Mars által megadott címre. A Mars Magyarország Bt. a későbbiekben dönti el, hogy mi történjen a visszagyűjtött termékekkel - ismertette az igazgató.
Kiemelte: a Mars mintegy féléves termelését hívta vissza a mini Snickers, Mars, Milky Way, Celebrations és Mini Mix termékekből, miután Németországban egy Snickers szeletben piros műanyagdarabokat találtak. Szerinte azért ilyen "hatalmas a visszahívási akció" mert a cég is még vizsgálja, hogyan kerülhettek a műanyagdarabok a termékbe.
A Mars azért is döntött a teljes tétel visszahívásáról, hogy a vásárlók felé igazolja: maximálisan elővigyázatosan jár el. Így próbálják a renoméjukat megtartani, és a vásárlók biztonságát szavatolni - jegyezte meg az igazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 17. 07:58, péntek | Belföld
NGM: hatalmas az érdeklődés az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt
Az előzetes regisztrációk száma január 15-ig meghaladta az 5600-at - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.
2025. Január 17. 07:57, péntek | Belföld
NAV: elindult az idei eSZJA-szezon
Már elérhetők a friss szja-bevallási információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján, Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosítást követően március 15-étől bárki hozzáférhet saját bevallási tervezetéhez az eSZJA-oldalon
2025. Január 17. 07:55, péntek | Belföld
Az MKIK azonnali intézkedéseket javasol az áfa alanyi adómentesség értékhatárának emelésénél
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) támogatja az áfa alanyi mentesség határának emelését, egyben azonnali intézkedéseket javasol - jelezte a kamara csütörtökön.
2025. Január 17. 07:51, péntek | Belföld
Az Integritás Hatóság elnöke alaptalannak tartja a hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanút és panasszal él
A hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanú alaptalan, ellene panasszal éltem - közölte Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke csütörtök este az MTI-vel.