Hírek
2023. Január 10. 12:03, kedd |
Belföld
Forrás: NAV
Több mint 1000 liter hamis mosószert találtak a pénzügyőrök az M1-esen

Több mint ezer liter hamis mosószert találtak egy teherautóban munkatársaink. Az ismeretlen származású és összetételű tisztítószereket lefoglalták.
Szakértők szerint az egészségre is ártalmas lehet az olcsón kínált, hamis folyékony mosószer.
Tömve volt egy szlovák furgon folyékony mosószerrel, amikor a pénzügyőrök megállították az M1-es autópálya Komárom-Esztergom megyei szakaszán. Több mint négyszáz flakon hamisított, Ariel márkajelzésű tisztítószer volt az autóban. A két szlovák férfi – sofőr és útitársa – Ausztria felé tartott. A furgon vezetője azt mondta, a tisztítószer fele az övé, másik fele az utasáé. Később mindketten elismerték, hogy az internetről rendelték az árut, és hosszas alkudozás után a kínált árnál jelentősen olcsóbban jutottak a mosószerekhez.
A termékek hamisítványok, amelyeket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hoztak forgalomba. A több mint egymillió forint értékű árut munkatársaink lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértésének bűntette miatt eljárást indítottak.
A hamis vegyszerek egészségügyi kockázatot is jelenthetnek, ezért is fontos a kiszűrésük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat