Hírek
2018. November 20. 17:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: elelmiszerbank.hu
Több mint 200 áruházban szervez gyűjtést az Élelmiszerbank
Több mint 200 áruházban szervez Karácsonyi Adománygyűjtést a Magyar Élelmiszerbank péntektől vasárnapig.
Idén is megszervezi hagyományos karácsonyi adománygyűjtését a Magyar Élelmiszerbank, amely három napon keresztül várja a lakosság élelmiszeradományait országszerte mintegy 120 település több mint 200 áruházában – közölte a szervezet az MTI-vel.
Az akció lebonyolításában mintegy 5000 önkéntes vesz részt, akikhez ebben az évben a Centrál Színház művészei is csatlakoztak.
Az Élelmiszerbank akciójának célja, hogy minél több nélkülöző asztalára kerülhessen étel az ünnepek során. Ezért az Aldi, az Auchan, a Metro és a Tesco üzletláncokban, a kijelölt gyűjtőpontokon elsősorban alapvető tartós élelmiszereket, például cukrot, olajat, tésztát, konzervet, édességeket és bébiételeket várnak az adományozóktól.
Az akciókban összegyűjtött felajánlásokat a gyűjtések helyének közelében élő rászoruló családoknak juttatja el a szervezet még karácsony előtt.
Mint írják, tavaly mintegy 40 ezer csomagot tudtak összeállítani a 236 tonna összegyűjtött adományból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.

