Városlista
2025. november 12, szerda - Jónás, Renátó

Hírek

2018. Március 22. 12:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint 3 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord

Több mint 3 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord

Több mint 3 Celsius-fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord csütörtökön - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Kifejtették: mostanáig a március 22-én mért legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 12 fok volt, amit a "szokásos" Nógrád megyei Zabarban regisztráltak 2003-ban. Most hajnalra viszont - a hóval borított - Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban mínusz 13,4, míg Nyírlugoson mínusz 15,2 fokig süllyedt a hőmérséklet.

Hozzátették, hogy kis eséllyel éjszaka is megdőlhet az országos hidegrekord. A jelenleg érvényes csúcs mínusz 11,7 fok, amit szintén 2003-ban Zabarban mértek.

Az előrejelzés szerint a következő napokban is többfelé várhatók mínuszok. Fokozatosan melegszik ugyanakkor a levegő, napközben többfelé 10 fok körül alakulhatnak a maximumértékek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 12. 07:20, szerda | Belföld

Nébih: Baranya vármegyei vaddisznóban állapították meg az afrikai sertéspestis jelenlétét

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítette meg Baranya vármegyében.