Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2017. Június 20. 05:11, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több mint kétszáz településen folytatódik az országos szúnyoggyérítési program

Több mint kétszáz településen folytatódik az országos szúnyoggyérítési program

Csongrád, Bács-Kiskun és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Dunánál, valamint a Balatonon is folytatódik az országos szúnyoggyérítési program, 217 településen, összesen 67 ezer hektáron irtják majd a vérszívó rovarokat

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hétfőn az MTI-vel. Mukics Dániel helyettes szóvivő tájékoztatása szerint az időjárás miatt elmaradt permetezéseket a Balatonnál, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is bepótolják.

A Dunakanyarban ismételt kezeléseket végeznek, míg Budapesten, Baja és Mohács térségében a korábbi légi permetezések után földi technológiával is irtják majd a szúnyogokat, de a Velencei-tónál is dolgoznak a vérszívók gyérítésén.

A központi program keretén belül eddig 182 ezer hektárt kezeltek a szakemberek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.