Hírek
2020. Február 24. 16:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint kétszázezer diákot várnak a pénz és vállalkozói témahétre
Több mint kétszázezer diákot várnak a március 2-án kezdődő pénz és vállalkozói témahét programjaira
- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára hétfő reggel az M1 csatornán.
Szepesi Balázs elmondta, a programsorozat két részből áll, az elsőben pénzügyi ismereteket adnak át a diákoknak, a másodikban pedig azt, miként lehet vállalkozást szervezni, egy ötlettől a termék előállításáig eljutni.
Hozzátette, meglátása szerint az a jó vállalkozás, amely triviális ötleteket képes egyesíteni, és olyan értékajánlattal jelentkezik, amelyen az emberek korábban nem gondolkodtak.
A diákok számára tartandó órákon kidolgozzák az ötleteiket, beszélnek a megvalósításról, a közös munkáról és arról is, hogy miként lehet egy terméket eljuttatni a vevőhöz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld
Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
