Hírek
2011. November 17. 07:20, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Több tucat tüntető hatolt be a parlament épületébe
Több tucat tüntető hatolt be szerdán a kuvaiti parlament épületébe, követelve Nasszer Mohamed asz-Szabah miniszterelnök lemondását – közölte a helyi média.
A törvényhozás épülete előtt több ezren tüntettek, követelve a kormányfő lemondását, akit korruptnak tartanak. Néhány tucat tüntető – köztük ellenzéki honatyák – megostromolta az épületet, és rövid időre behatolt a törvényhozás ülésterembe. Odabenn elénekelték a kuvaiti himnuszt, majd távoztak.
Egyes híradások és szemtanúk szerint a hatóságok rohamrendőröket vezényeltek a helyszínre, akik nekirontottak a tüntetőknek. Mentőkocsik érkeztek a helyszínre, s egyes hírek szerint öten megsérültek.
Az általános jólétnek köszönhetően Kuvaitot jórészt elkerülte az arab világon végigsöprő tiltakozóhullám, de ellenzéki csoportok asz-Szabah sejk 2006-os miniszterelnöki kinevezése óta követelik a kormányfő menesztését, akit felelősnek tartanak azért, hogy a kőolajban gazdag országban általánossá vált a korrupció és romlott a közszolgáltatások színvonala.
Szeptemberben példátlan korrupciós botrány robbant ki. A kuvaiti főügyész vizsgálatot indított, mert feltételezések szerint mintegy 15 parlamenti képviselő 350 millió dollárnyi kenőpénzt fogadott el; az ügybe kormánytisztviselők is belekeveredhettek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.

