Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2021. Február 27. 13:10, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Többfelé tovább nőtt a légszennyezettség

Többfelé tovább nőtt a légszennyezettség

Többfelé tovább nőtt a légszennyezettség a szálló por miatt. Szinte valamennyi mérőállomással rendelkező településen veszélyes vagy egészségtelen a levegőminőség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szombati térképén tizenhét települést jelöltek a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel. Ezek: Budapest, Tököl, Százhalombatta, Dorog, Várpalota, Mosonmagyaróvár, Szentgotthárd, Szeged, Salgótarján, Eger, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok, Oszlár, Nyíregyháza és Debrecen.

Egészségtelennek minősítették Hernádszurdok, Szolnok, Kecskemét, Dunaújváros, Vác, Esztergom, Tatabánya, Székesfehérvár, Veszprém, Ajka, Pécs, Győr, Sopron és Szombathely levegőjét.

Sarródon kifogásolt a levegőminőség.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy a rossz levegőminőségű településeken az érzékeny lakosságcsoportba tartozók (gyermekek, krónikus betegségben szenvedők, idősek) légúti tüneteket tapasztalhatnak. A krónikus légzőszervi betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak, szükségük lehet egyéni védekezésre az egészségtelen és veszélyes minősítést kapott településeken. Nekik azt javasolják, hogy kevesebbet legyenek a szabadban.

Az előrejelzések szerint a hétvégén erős széllökésekkel érkező hidegfront hatására csökkenhet a légszennyezettség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.