Hírek
2019. Január 16. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tovább nőhet idén a cégalapítások száma
A cégbírósági adatok alapján tavaly 27 647 vállalkozás jött létre, de ennél több szűnt meg. Az idén nőhet a cégalapítások száma - derül ki az Opten keddi közleményéből.
A céginformációs szolgáltató elemzése szerint 2018-ban a kereskedelem volt a cégalapítások legnépszerűbb területe, 6243 vállalkozás létesült ilyen tevékenységgel. Az építőiparban 5017 vállalkozást alapítottak, 2972 új cég szakmai, tudományos, műszaki tevékenységgel, 1989 társaság pedig adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenységgel kezdte meg a működését. A feldolgozóiparban 1673 vállalkozás létesült 2018-ban, vendéglátásban és szálláshelykiadásban 1658 új cég érdekelt - írták.
A területi eloszlásban továbbra is a fővárosra jut a legnagyobb arány. A tavalyi cégbírósági bejegyzések szerint Budapest 48,2 százalékos részesedésétől a vidéki nagyvárosok jelentősen lemaradtak: Debrecenben 466, Szegeden 437, Pécsen 325, Nyíregyházán 320, Győrben 311 új vállalkozás jött létre 2018-ban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

