Hírek
2021. Augusztus 04. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Továbbra is elérhető a nagycsaládosok autóvásárlási támogatása
Most is lehet támogatást igényelni a nagycsaládosoknak az autóvásárláshoz - mondta a családokért felelős tárca nélküli miniszter szerdán a Facebook-oldalán megosztott videóban.
Novák Katalin kifejtette: azoknak, akik nagycsaládban élnek vagy már úton van a harmadik kisbabájuk, a kormány támogatást ad, hogy megvásároljanak egy legalább hétszemélyes autót.
Ehhez legfeljebb 2,5 millió forintos anyagi segítséget nyújtanak, s ezt nem kell visszafizetni, sőt "egyenesen a Magyar Államkincstártól az autókereskedőhöz érkezik ez az összeg, tehát nem is kell megelőlegezni" - emelte ki.
A támogatás az autó teljes vételárának a fele, de maximum 2,5 millió forint lehet - jelezte, hozzátéve: a költségvetésből 60 milliárd forintot fordítottak a nagycsaládosok autóvásárlási támogatására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
