Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2017. Március 24. 11:35, péntek | Életmód
Forrás: mti

Továbbra is erős a pollenterhelés

Továbbra is erős a pollenterhelés

Továbbra is erős marad a pollenterhelés - hívta fel a figyelmet az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Facebook-oldalán csütörtökön

Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) országos környezet-egészségügyi igazgatóságának legfrissebb jelentése szerint elindult a zöld juhar pollenszórása. Koncentrációja elérheti a tüneteket okozó szintet is.

A ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja leginkább magas-közepes, helyenként elérheti a nagyon magas szintet is. Emellett megkezdődött a nyír pollenszórása is, annak koncentrációja is elérheti a tüneteket okozó szintet. Így a nyír pollenjére érzékeny allergiásoknak azt javasolják, hogy ha még nem tették meg, keressék fel allergológus szakorvosukat az allergiás tünetek megelőzése, enyhítése érdekében.

A nyárfa virágporának mennyisége leginkább a közepes-magas, a kőrisé a közepes tartományban alakulhat. A fűz és a szil virágporának koncentrációja az alacsony-közepes tartományban alakulhat. Az éger és a mogyoró pollenszórása csökkenőben van, ezek koncentrációja is leginkább az alacsony szintet érheti el.

A kültéri allergén gombák spóraszáma az esőzések után emelkedhet, ekkor a közepes-magas szintet is elérheti - hívta fel a figyelmet a Tisztiorvos Facebook-oldal, hozzátéve: interneten is elérhető polleninformáció a http://oki.antsz.hu lapon található.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a hétvégén kezdetben még meleg, száraz idő lesz a jellemző, de aztán lehűlés várható. Vasárnap északon helyenként, délen több helyen várható eső, zápor. Többfelé erős lesz a szél is.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 14:00, vasárnap | Életmód

Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj

A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.

2026. Május 24. 11:00, vasárnap | Életmód

Pünkösd - Erdő Péter: a kegyelem mindannyiunk lelkében ott van

Isten pünkösdkor ajánlotta fel az egész világ számára azt a kegyelmet, ami mindannyiunk lelkében ott van, különösen azokéban, akik már Krisztushoz kapcsolódnak

2026. Május 23. 16:00, szombat | Életmód

Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat Gyimesbükkön

Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat a Bákó megyei Gyimesbükkön (Ghimes-Faget).