Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2013. Január 12. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Túl sokat esznek és korán halnak az amerikaiak

Túl sokat esznek és korán halnak az amerikaiak

A túl sok étkezés, az egészségbiztosításhoz való hozzáférés hiánya és a viszonylag magas szegénységi ráta csak néhány azok közül az okok közül, ami miatt az amerikaiak kevésbé egészségesek és korábban halnak, mint más, viszonylag gazdag ország lakosai - állapította meg az amerikai kormány által készíttetett jelentés, amelyről a Fox News számol be.

Az Amerikai Egyesült Államok fejenként többet költ lakosai egészségére, mint más országok, azonban számos intézkedés elmaradott, ami miatt magas az elhízás és a szívbetegségek, valamint a csecsemőhalandóság előfordulása.

A jelentés 16 más, gazdag országgal hasonlította össze az amerikaiak állapotát, köztük volt Kanada, Japán, Ausztrália és 13 nyugat-európai ország, köztük Nagy-Britannia, Olaszország, Svájc és Franciaország.

Összehasonlítva a különböző betegségeket/halálozási okokat, kilenc területen az amerikaiak állnak a legrosszabb helyen: a csecsemőhalandóság, a baleset-és az emberölés, a tinédzserkori terhesség és a szexuális úton terjedő betegségek, mint a HIV fertőzés, a kábítószer-fogyasztás, az elhízás-és a cukorbetegség, a szívbetegségek, a tüdőbetegség és a fogyatékkal élők aránya is itt a legmagasabb.

Bizonyos területeken, mint a daganatos betegségek előfordulása, valamint a koleszterinszint és a vérnyomás ellenőrzése, jobb helyen áll az Egyesült Államok - összességében azonban elmondható, hogy a lakosság várható élettartama elmarad a kutatásba bevont 16 ország mögött.

Címkék: életmód

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.