Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2018. Február 06. 15:49, kedd | Belföld
Forrás: mti

Tűz volt a Budapesti Fegyház és Börtönben

Tűz volt a Budapesti Fegyház és Börtönben

Tűz volt a Budapesti Fegyház és Börtönben kedd délután, tíz embert füstmérgezés gyanújával kórházba vittek - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága az MTI-vel.

A tűz a X. kerületi intézmény egyik zárkájában keletkezett, a lángokat a felügyelők azonnal eloltották. A mentők hat fogvatartottat és négy büntetés-végrehajtási dolgozót füstmérgezés gyanújával vizsgálatra kórházba vittek - írták a közleményben.

A füst miatt az épületszárnyat kiürítették, a fogvatartottakat másik objektumba helyezték át.

A tűz keletkezésének okát vizsgálják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.