Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2013. Szeptember 29. 17:09, vasárnap | Belföld
Forrás: InfoVáros

Tűzgömb az éjszakai égbolton (Videó)

Tűzgömb az éjszakai égbolton (Videó)

Indianában több százan hívták a 911-et, miután az éjszaka kellős közepén egy hatalmas, kékes villanást láttak az égbolton. Sikerült videóra venni.

Indiana és a szomszédos államok lakói nem aludtak az éjszaka, miután egy fényes égi jelenség igencsak kiverte a szemükből az álmot.

Rengetegen tárcsázták a segélyhívót, miután meglátták a világos, kékes robbanást a sötét égbolton. Eleinte villámlásnak tűnt, de az amerikai Meteorológiai szolgálat szerint valójában „mennykő” érkezett az űrből a Föld légterébe: vagy meteor vagy egy ember által alkotott mesterséges űrszerkezet aláhulló darabja okozta a fényes jelenséget.

A csillagászok szerint idén már 13 hasonló ilyen esetet dokumentáltak.

Noha rengeteg ember volt szemtanúja a tűzgömbnek, az Indianapolis International Airport forgalomirányító és pilótái sem jelentették, hogy láttak volna bármi furcsát is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.