Hírek
2022. Augusztus 17. 13:00, szerda |
Helyi
Forrás: GYSEV
Új utasperonok készülnek a fertőszentmiklósi vasútállomáson
Az utasforgalom a peronfelújítás kivitelezési időszaka alatt végig biztonságosan fenntartható.
Két új utasperon épül a fertőszentmiklósi vasútállomáson. Az elsőt augusztus 4-én ideiglenesen forgalomba helyezték. Ennek köszönhetően az utasforgalom a peronfelújítás további kivitelezési időszaka alatt is végig biztonságosan fenntartható. A beruházás keretében akadálymentesített utasperonok készülnek a korábbi, elavult peronok helyén.
A munkaterületet a GYSEV által megbízott kivitelező 2022. tavaszán vette át, a tervek szerint a peronépítési munkálatokat idén szeptember 20-ig kell befejezni. Ekkor kezdődhet meg a műszaki átadás – átvételi eljárás, majd a használatbavételi engedély megszerzése.
Az építési munkákat előre eltervezett fázisokban végzik el a szakemberek annak érdekében, hogy az utasforgalom a kivitelezési időszak alatt végig biztonságosan fenntartható legyen. Augusztus elejére az egyik peron készültségi foka alapján képessé vált az utasforgalom lebonyolítására. Ezért az új peront ideiglenesen forgalomba helyezték, a kivitelező pedig megkezdhette a második peron építését.
A két új, kiszélesített és akadálymentesített, modern utasperont várhatóan szeptember végétől használhatják az utasok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:00, vasárnap | Helyi
Folyamatosan nő a beépített területek mértéke
A táj jó tanító – hallgassunk rá!
2026. Június 28. 09:00, vasárnap | Helyi
Ingyenes felnőttoktatás Kapuváron
Új kezdet, új lehetőség, új szakma
