Hírek
2022. Július 10. 12:04, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Újra akarják indítani az oltási kampányt Olaszországban
A koronavírus elleni negyedik oltás beadásának gyorsítását szorgalmazta az olasz egészségügyi tárca szombaton, miután az omikron variánsok terjedésével megugrott a betegek és a kórházban kezeltek száma.
Az egészségügyi minisztérium hétfőre ígérte a bejelentést, amely a második emlékeztető oltás beadásának bővítésére vonatkozik.
Jelenleg a negyedik adag vakcinát kizárólag a nyolcvan év felettiek igényelhetik. Az emlékeztető oltást eddig egyötödük adatta be.
A tárca tervei szerint az oltást minél előbb engedélyezik a hatvan év felettieknek is.
Az IlSole24Ore gazdasági napilap megjegyezte, hogy a nyári forróságban, a vakáció kellős közepén nem lesz könnyű feladat újraindítani az oltási kampányt, amely lényegében márciusban leállt.
A koronavírus-járvány miatt 2020 januárjában meghirdetett egészségügyi vészhelyzet idén március 31-én véget ért, az oltási kampányért felelős járványbiztos pozícióját megszüntették. Az oltottsági kötelezettség december 31-ig csak az egészségügyi dolgozókra vonatkozik.
Roberto Speranza egészségügyi miniszter a negyedik oltás felgyorsítását szorgalmazta a hatvan év alatti korosztály számára is, de ez ősz előtt nem indulhat el - tette hozzá.
Az utóbbi huszonnégy óra alatt - valamivel kevesebb mint négyszázezer teszteléssel - több mint 98 ezer új beteget szűrtek ki. Múlt szombathoz képest a regisztrált új betegek száma 15,8 százalékkal emelkedett.
Egy nap alatt 93 beteg halt meg a fertőzésben vagy annak szövődményeiben, ami az utóbbi egy hétben a legmagasabb adatnak számít. Egy héttel korábbhoz képest a halottak száma majdnem 48 százalékkal emelkedett.
Kórházban majdnem kilencezer beteget kezelnek, intenzív osztályon 344-et. Az aktív betegek hivatalos száma túllépte az 1,2 milliót.
2020 februárja óta 19,3 millió olasz kapta el a betegséget, a halottak száma szombaton meghaladta a 169 ezret.
Pontosan egy éve, 2021. július 9-én egy nap alatt 1390 új beteget szűrtek - kevesebb mint kétszázezer teszteléssel -, és 25 beteg halt meg. Kórházban 1167 beteg volt, 169-en az intenzív osztályon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
