Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2013. Június 19. 18:15, szerda | Helyi
Forrás: saját forrás

Újra felállították a párakapukat a hőség miatt

Újra felállították a párakapukat a hőség miatt

Fontos a kánikulai vízpótlás, felfrissülés! Vigyázzunk jobban magunkra, figyeljünk a környezetünkben élő idősekre, gyerekere!

Felkészült a kánikulai csúcsfogyasztásra a Pannon- Víz Zrt. Biztosra vehető, hogy a nyári kánikulában nem kell vízkorlátozásra számítanunk. Míg idefent a hőmérő higanyszála a negyven fokot közelíti, odalent a harminc – negyven méteres mélységben tizenkét Celsius fokos a víz.

A hőségriadó idején a járókelők a friss vízzel nemcsak szomjukat olthatták, hanem pára-fúvó kapuk alatt is felfrissülhettek. A hűsítő berendezéseket nagyobb rendezvényeken is felszerelik a vízszolgáltató szakemberei.

Csornán is felállították a párakaput a tavaly megismert helyszínen, a Palota sor sarkán a járműbolt előtt. Ebben a kánikulai időben szükség is van a felfrissülésre! A párakapu mellett ivóvizet is találhatunk. Állítólag vasárnapig kitart a hőség, addig nagyon fontos, hogy a szokásosnál is többet igyunk, pótoljuk az elvesztett folyadékmennyiséget.

Címkék: hőség, párakapu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 13:00, hétfő | Helyi

14. Marcaltő Csorna emléktúra

A csornai csata emlékére

2025. Június 02. 09:00, hétfő | Helyi

Véradások a Rábaközben

Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Helyi

Spanyol Nagydíj - Piastri vezérletével kettős McLaren-győzelem Barcelonában

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.

2025. Június 01. 19:00, vasárnap | Helyi

Elfogadták a védett magyar erdők tarvágását lehetővé tevő törvényt

Százötven szervezet és közel 41 ezer állampolgár tiltakozása ellenére.