Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2016. December 23. 17:00, péntek | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

Vádat emelnek a kónyi fiú ellen veszélyeztetésért és rongálásért

Vádat emelnek a kónyi fiú ellen veszélyeztetésért és rongálásért

Kővel dobott meg egy mozdonyt

A Csornai Rendőrkapitányság vasúti, légi vagy vízi közlekedés veszélyeztetése és rongálás bűntett, megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást egy 17 éves fiatal ügyében.

A rendőrségre 2016. augusztus 12-én 21 óra 40 perckor érkezett bejelentés arról, hogy ismeretlen tettes a kónyi vasútállomáson a Csorna felé haladó vasúti jármű mozdonyának szélvédőjét kővel megdobta. A mozdony szélvédőüvege a kő becsapódásakor betörött, melynek következtében a vasúti jármű vezetője könnyű sérüléseket szenvedett.

A járőrök rövid idő alatt a helyszínre érkeztek ahol adatgyűjtést és tanúkutatást végeztek, majd 22 óra 5 perckor a helyi sportpályán igazoltattak egy fiatalt, aki összefüggésbe hozható volt a bűncselekménnyel. Az intézkedők a fiút elfogták, majd előállították a rendőrkapitányságra, ahol gyanúsítottként hallgatták ki. A bűncselekmény elkövetését elismerte.

A Csornai Rendőrkapitányság az eljárást befejezte és az iratokat a napokban vádemelési javaslattal a Járási Ügyészségnek megküldte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 15:16, szerda | Helyi

Változik a szelektív hulladékszállítás időpontja Beledben

Hulladéknaptár 2025 második félév

2025. Július 02. 12:57, szerda | Helyi

Ismeretlen károkozókat keresnek a rendőrök

A rendőrség a lakosság segítségét kéri.

2025. Július 02. 09:00, szerda | Helyi

Az Ovi-Zsaru is elköszönt a nagycsoportos óvodásoktól Csornán

Megkezdődött a vakáció

2025. Július 01. 16:00, kedd | Helyi

Ingyenes felnőttképzés Csornán a Kossuthban

Szakma 1 év alatt