Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2018. Augusztus 14. 09:29, kedd | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség

Vádat emelt az ügyészség a sérült gyermekeit hátrahagyó enesei férfi ellen

Vádat emelt az ügyészség a sérült gyermekeit hátrahagyó enesei férfi ellen

A balesetben eltört a fia keze, de ő inkább elmenekült.

Vádiratot nyújtott be a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség az ellen a férfi ellen, aki 2018 márciusában Enesén autójával – a kanyarban kicsúszva – behajtott a templomkertbe, majd a vele utazó három sérült gyereket a kocsiban hagyva távozott a helyszínről. (korábbi cikkünk)

A 39 éves férfi három gyermeket szállított aznap, közülük kettő a saját gyermeke volt. A sebesség helytelen megválasztása miatt azonban a járművel az egyik kanyarban kisodródott, és a kerítést átszakítva a templomkertbe hajtott, ahol egy szobornak ütközve állt meg. A gyermekek közül mindhárom megsérült, a vádlott tizenegy éves fiának a keze is eltört.

Ennek ellenére a férfi a gyermekekhez nem hívott segítséget, ehelyett saját magát szállíttatta el a helyszínről.

Az ügyészség a vádlottat a segítségnyújtás elmulasztásának minősített esetével és közúti baleset gondatlan okozásával vádolja. Tettéért négy év szabadságvesztés is kiszabható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 16:00, péntek | Helyi

Nyáron is veszélyes a szén-monoxid

A katasztrófavédelem felhívása

2026. Július 31. 13:00, péntek | Helyi

Hétvégi programok a Rábaközben

Hova menjek? Mit csináljak?

2026. Július 31. 09:00, péntek | Helyi

Mire figyeljünk a hőségben?

Vigyázzunk egymásra!

2026. Július 30. 16:00, csütörtök | Helyi

Játszótér festés Rábaszentandráson

Felhívás közösségi munkára