Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2014. Január 26. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Választás: már 120 ezer külhoni magyar regisztrált

Választás: már 120 ezer külhoni magyar regisztrált

Pénteken éjfélkor járt le a hirdetési szolgáltatások bejelentésének határideje, az a sajtóorgánum, amelyik ezt elmulasztotta, nem közölhet politikai hirdetést a kampányban. A külhoni regisztrációk száma közben 120 ezerre duzzadt - írja a Magyar Hírlap.

A beküldött árjegyzékeket a szervezet nyilvántartásba veszi, és az adatok feldolgozása után honlapján közzéteszi, sajtótermékek szerinti bontásban. A számvevőszék az árjegyzékeket ellenőrzés és változtatás nélkül teszi közzé, így a tartalmukért felelősséget nem vállal – közölte korábban az intézmény.

A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint eddig csaknem százhúszezer külhoni magyar regisztrált a választásra. Közülük továbbra is a Romániá­ból jelentkezők vannak a legtöbben, számuk meghaladja az ötvenezret. Őket követik a Szerbiában élők, akik csaknem húszezren vannak. Volt olyan, aki Dél-Afrikából, Dominikáról vagy éppen Chiléből regisztrált. Nemcsak a külhoniakat terheli azonban a regisztrációs kötelezettség, hanem másokat is. Az NVI részletes táblázatban ismerteti honlapján, hogy kinek kell regisztrálnia a tavaszi országgyűlési választásokra, és ki az, aki automatikusan bekerül a névjegyzékbe. A regisztráció szükségességét a lakóhely vagy tartózkodási hely dönti el. Az összefoglaló szerint a magyarországi lakó- és tartózkodási hellyel rendelkezők automatikusan kerülnek a névjegyzékbe. Annak a választópolgárnak sem kell semmit tennie, akinek ugyan nincs bejelentett magyarországi lakóhelye, de lakcímkártyája szerint van érvényes magyarországi tartózkodási helye.

Csak regisztráció útján kerülhet be azonban a névjegyzékbe az, akinek a nyilvántartás szerint sem lakóhelye, sem tartózkodási helye nincs Magyarországon, vagy nem szerepel a magyar lakcímnyilvántartásban. Szintén regisztrálnia kell annak, akinek külföldi cím van bejegyezve lakóhelyként a nyilvántartásban, akkor is, ha van magyarországi tartózkodási helye, és akkor is, ha nincs.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:

2025. December 26. 09:25, péntek | Belföld

Jellemzően napos idő várható az utolsó decemberi hétvégén

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.