Hírek
2020. Október 10. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Várandós nőt hagyott sorsára a baleset után egy lengyel kamionsofőr
Segítségnyújtás elmulasztásának gyanúja miatt eljárást indított a rendőrség egy lengyel kamionsofőr ellen, aki árokba sodort egy autót, majd sorsára hagyta a felborult járműben ülő várandós nőt
- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken. A rendőrség honlapján olvasható közlemény szerint a 62 éves férfi szerdán az M2-es autóúton a belső sávból átsorolva nekiütközött a 45 éves nő autójának, amely az útmenti árokba sodródott és felborult. A kamionos megállt, néhány percig tétlenül nézte, ahogyan a nő egy időközben megálló férfi segítségével próbál kikászálódni a roncsolódott járműből, majd visszaült a volán mögé, és segítségnyújtás nélkül elhajtott.
A nő könnyű sérülést szenvedett, születendő gyermekének nem esett baja - tették hozzá.
A balesetet az arra haladó váci rendőrkapitány is látta, megállt, segített az asszonynak, majd a kamionról leírást adott kollégáinak, akik nem sokkal később Rétságnál elfogták a sofőrt.
A férfi kihallgatásán azt állította, hogy nem érzékelte az ütközést, és nem érezte magát felelősnek a balesetért.
Segítségnyújtás elmulasztásának gyanúja miatt indítottak ellene eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
