Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2022. November 11. 13:49, péntek | Belföld
Forrás: mti

Varga Mihály: javította a magyar gazdaság idei teljesítményére vonatkozó előrejelzését az Európai Bizottság

Varga Mihály: javította a magyar gazdaság idei teljesítményére vonatkozó előrejelzését az Európai Bizottság

Ismét javította a magyar gazdaság idei teljesítményére vonatkozó előrejelzését az Európai Bizottság, számításuk szerint 5,5 százalékos lehet az erősödés éves szinten - írta a közösségi oldalán pénteken a pénzügyminiszter.

Varga Mihály megjegyezte, hogy az uniós átlag 3,3 százalék, vagyis belföldön jóval nagyobb mértékben emelkedhet a gazdasági teljesítmény. A bizottság nyáron még 5,2 százalékos növekedést valószínűsített Magyarországon - olvasható a bejegyzésben.

A tárcavezető szerint a szankciók jövőre recesszióba taszíthatják az európai gazdaságokat, de a kormány a romló környezetben is a válság elkerüléséért dolgozik. Megvédi a munkahelyeket, biztosítja az ország energiaellátását, fenntartja a családtámogatásokat és a rezsicsökkentést, megőrzi a nyugdíjak értékét. A költségvetés a takarékos gazdálkodásnak köszönhetően biztosítja az ehhez szükséges forrásokat - tette hozzá a pénzügyminiszter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.

2026. Július 27. 07:18, hétfő | Belföld

Újabb hőhullám várható a héten

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.