Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2016. Április 08. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Vasárnapi pihenőnap - döntsék el az emberek, mit szeretnének

Vasárnapi pihenőnap - döntsék el az emberek, mit szeretnének

A kormány tiszteletben tartja a Kúria döntését a vasárnapi pihenőnappal kapcsolatos népszavazásról, döntsék el az emberek, mit szeretnének - mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

Kovács Zoltán ezzel együtt kiemelte: céljuk továbbra is az, hogy a lehető legtöbb embernek ne kelljen dolgoznia vasárnap.

A kormányszóvivő az oktatás ügyéről azt mondta: a különböző szervezetek részéről továbbra is vannak polgári engedetlenségi és sztrájkkezdeményezések, de - mint mondta - a tárgyalások eredményesen folynak.

Kovács Zoltán kiemelte: az oktatási kerekasztalon mindenkinek megvan a lehetősége, hogy elmondja mivel elégedetlen és milyen megoldási javaslatai vannak. A kormány várja ezeket a javaslatokat - mondta a kormányszóvivő, és hangsúlyozta, hogy a cél közös: egy jól működő oktatási rendszer létrehozása. Meg kell találni a közös nevezőt, hogyan lehet ezt megvalósítani - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.