Városlista
2025. június 30, hétfő - Pál

Hírek

2018. Június 15. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Befejeződtek csütörtökön az emelt szintű szóbeli emelt szintű érettségi vizsgák, június 18-tól megkezdődnek a szóbelik középszinten - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.

Mint írták, június 7-14-e között 94 vizsgatárgyból, 176 vizsgahelyszínen adtak számot tudásukról a diákok. Idén az érettségizők 2 815 tantárgyi bizottság előtt több mint 41 700 vizsgát tettek.

Az érettségik következő állomása a középszintű szóbeli vizsgák lesznek, amelyeket június 18-29. között tartanak 1 183 vizsgahelyszínen, 3 197 vizsgabizottság előtt. Ekkor több mint 279 ezer középszintű szóbeli vizsgát tartanak az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban.

A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki a diákok érettségi eredményeit. A vizsgabizottságok döntéseivel kapcsolatos jogorvoslati lehetőségekről részletes tájékoztatás olvasható az Oktatási Hivatal honlapján - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe