Hírek
2022. Február 12. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Vegyi anyag került a levegőbe a Debreceni Egyetemen, ketten megsérültek
Ketten megsérültek pénteken a Debreceni Egyetemen (DE), amikor vegyi anyag került a levegőbe egy tároló felnyitása során a természettudományi és technológiai kar kémiai épületének egyik laboratóriumában
- tájékoztatta az egyetem sajtóirodája az MTI-t. Közleményük szerint egy vegyésztechnikus és a munkáját felügyelő egyetemi oktató lélegezte be az anyagot.
A sérülteket a klinikai központ sürgősségi klinikájára szállították. A klinikai központ arról tájékoztatott, hogy az elsődleges vizsgálatok szerint mindketten könnyű sérülést szenvedtek - írták.
A helyszínre a katasztrófavédelem mobil labor egysége mellett a debreceni hivatásos tűzoltók három gépjárműfecskendővel vonultak ki. Méréseket végeztek az egyik laborban, majd iparbiztonsági helyszíni szemlét tartottak. A beavatkozás idejére a tűzoltók kiürítették az épületet, 300 diák és oktató egy órával később térhetett vissza - olvasható a közleményben.
Jelezték: a munkavédelmi felügyelet vizsgálatával párhuzamosan az egyetemi kar belső vizsgálatot indított az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
