Hírek
2014. Január 13. 12:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Magyar Vöröskereszt
Véradások a Rábaközben

Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
A héten az alábbi helyszíneken és időpontokban lesz véradás:
2014.01.16 15:00-16:00 Kisfalud Általános Iskola Kossuth utca 37.
2014.01.16 16:30-19:00 Mihályi Faluház Rába tér
2014.01.20 16:00-19:00 Rábacsécsény Óvoda Sibrik u. 5.
Érdekes és hasznos információk a véradásról
A gyógyításhoz nélkülözhetetlen vér semmi mással nem pótolható, mert élő anyag! Egyetlen véradással három betegen segíthet: a levett vérből vörösvérsejt-koncentrátum, plazmakészítmények és vérlemezke-koncentrátum készül.
A véradás egyben szűrővizsgálat is (kötelező tesztek a HIV, Hepatitisz-B, Hepatitsz-C, szifilisz kimutatás és a vércsoport meghatározás). A nők évente négyszer, férfiak évente ötször adhatnak vért. Két véradás között minimum 56 napnak kell eltelnie. A véradás alkalmával steril vérvételi zsákba, egyszer használatos tű segítségével 4,5 deciliter teljes vért vesznek le (egy egység/1E), és egy keveset a vizsgálathoz mintacsövekbe. A véradás 30-45 percet vesz igénybe adatfelvétellel és kivizsgálással együtt.
A legtöbb vérre ma már a daganatos betegek kezeléséhez van szükség. Ezt követik a különböző sebészeti beavatkozások. A sport-és közlekedési balesetek miatti sérülések csak a negyedik helyen állnak. A nagy vérigény elsősorban az orvostudomány fejlődésének a következménye: sok korszerű műtét, szervátültetés, a rosszindulatú betegségek (leukémia, daganatok) kezelése csak a korszerű transzfuziológiai lehetőségek birtokában lehetséges.
A véradásra minden alkalommal feltétlenül vigye magával
személyi igazolványát, lakcímkártyáját, valamint TAJ-kártyáját!
Figyelem! Csak az eredeti TAJ-kártya fogadható el, másolat nem!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 16:00, kedd | Helyi
Hátrányos helyzetű tanulók támogatása Szilban
Pályázati felhívás
2025. Augusztus 05. 13:00, kedd | Helyi
Idejében megelőzték a tüzet Szanyban
A lakók megérezték a füstszagot.
2025. Augusztus 05. 09:00, kedd | Helyi
Vérfürdőt rendezett a 13 éves fiú Gönyün
Többször megszúrta édesanyját és nagymamáját.
2025. Augusztus 04. 16:12, hétfő | Helyi
A hétvégi viharok sok munkát adtak a tűzoltóknak
Hivatásosok és önkéntesek együtt dolgoztak.