Hírek
2015. Február 22. 21:28, vasárnap |
Belföld
Forrás: választás.hu
Veszprémben nagy pofont kapott a FIDESZ
Ma megszűnt a kormánypártok 2/3-os többsége a parlamentben.
A várakozásokkal ellentétben nagyarányú biztos győzelmet aratott Kész Zoltán, a demokratikus ellenzéki pártok által támogatott független jelölt Veszprémben Némedi Lajos Veszprém alpolgármestere, a FIDESZ-KDNP jelöltje ellen. Navracsics Tibor tavaly áprilisban még 20 százalékot vert a baloldal jelöltjére. Mivel őt az Európai Unió egyik biztosának választották, a körzetben időközi választást kellett tartani a megüresedett képviselői hely betöltésére. Az előzetes közvéleménykutatások kismértékű kormánypárti győzelmet sejtettek. A ma 19 órakor lezárt szavazás végeredménye azonban megsemmisítő a kormánypártok részére. A balodal által támogatott független jelölt 10%-ot vert FIDESZ-es ellenfelére. Veszprém megye 1. számú választókörzetének országgyűlési képviselője Kész Zoltán lett.
Ezzel megszűnt a kormánypártok 2/3-os többsége a parlamentben.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
