Hírek
2020. Február 29. 15:03, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Világtendencia, hogy később kezdik a fiatalok az önálló életet
Világtendencia, hogy később kezdik a fiatalok az önálló életet - mondta Steigervald Krisztián generációkutató az M1 csatorna szombati műsorában.
Statisztikai adatok szerint a 25 évesek 60-80 százaléka, a 30-as korosztály mintegy 20 százaléka még a szüleivel lakik - ismertette a szakember.
Azt mondta: Magyarországon közrejátszik, hogy a lakás- és albérletárak magasak, egy fiatal nem igazán engedheti meg magának a költözést. Ugyanakkor hozzátette: nem csak gazdasági okai vannak, hanem az is, hogy változtak a férfi és női szerepek. Érdekességként elmondta, hogy a fiúk körében mintegy 10-15 százalékkal magasabb a szülőknél lakás.
Mindebben a digitális háttér is szerepet játszik, "elvan a gyerek otthon a négy fal között", nincs meg a motivációja, hogy elmenjen otthonról - jegyezte meg a generációkutató.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 07:25, hétfő | Életmód
Tartja vezető helyét a Toyota a magyarországi újautó-piacon
A Toyota mintegy 14 ezer autót adott el az idén október végéig a magyarországi újautó-piacon, az év végéig eladásai elérhetik a 17 ezret is, ezzel várhatóan megtartja első helyét a márkák között.
2025. November 22. 19:00, szombat | Életmód
Tudatos vásárlásra figyelmeztetnek a szakértők Black Friday előtt
Kamatmentes részletekkel készülnek a tudatos vásárlók Black Friday-re.
