Hírek
2019. Augusztus 07. 07:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Zsarolóvírusra figyelmeztet a kiberbiztonsági szakértő
A mobiltelefon névlistáján szereplőknek adathalász SMS-t küldő zsarolóvírusra figyelmeztetett az M1 csatorna keddi műsorában Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója kiemelte: vírusra utaló jel, ha valaki régen nem kapott az adott személytől SMS-t, vagy ha rossz magyarsággal van megfogalmazva az üzenet.
Megjegyezte: nemzetközi kutatások szerint okostelefonokon sokkal gyakrabban reagálnak az emberek adathalász üzenetekre, mint számítógépen, mert a telefon sokkal személyesebb eszköz, mint a számítógép.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ásványolaj szövetség: 11,3 százalékkal nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
