Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2026. Július 04. 15:00, szombat | Életmód
Forrás: MTI

A kánikula hatását enyhítő eszközöket kapnak az állatmenhelyek a kormánytól

A kánikula hatását enyhítő eszközöket kapnak az állatmenhelyek a kormánytól

A kánikula hatását enyhítő eszközöket kapnak az állatmenhelyek, ebrendészeti telepek a kormánytól - közölte az élő környezetért felelős miniszter Facebook-oldalán pénteken.

Gajdos László azt írta, hogy a Kánikula program keretében kétszáz darab, egyenként 120 ezer forint értékű, árnyékolót, kutyamedencét és itatótálat tartalmazó egységcsomagot osztanak ki a szervezetek között.

"Ezekkel az eszközökkel fenntartható, biztonságos és hűvös környezetet teremthetünk a menhelyi állatok számára a legforróbb nyári hetekben"
- tette hozzá.

Gajdos László emlékeztetett, az elmúlt napok rendkívüli forrósága megmutatta, milyen komoly kihívást jelent a nyári hőség, és az állatvédelemben most az a legfontosabb feladat, hogy hatékony és biztos hűsítést nyújtsanak az állatoknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 17:00, péntek | Életmód

Financial Times: a korábban lehetségesnek tartottnál is sokkal nagyobb léptékű rendszerváltás zajlik Magyarországon

A Magyarországon zajló rendszerváltás messze túlhalad azon a mértéken, amelyet korábban sok magyar egyáltalán lehetségesnek tartott - áll a Financial Times csütörtöki helyzetértékelésében.

2026. Július 17. 07:23, péntek | Életmód

Balaton-átúszás - Elhalasztják a versenyt

Egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett 44. Lidl Balaton-átúszást.

2026. Július 16. 15:00, csütörtök | Életmód

Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a veszprémi kórházban

Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban

2026. Július 15. 17:00, szerda | Életmód

MTA podcast: egyre hosszabb hőhullámok és hevesebb esők alakítják át Magyarország éghajlatát

A klímaváltozás már egyértelműen látható a magyarországi mérési adatokban: a nyarak és a telek melegszenek, a hőhullámok pedig egyre gyakoribbak, hosszabbak és intenzívebbek.