Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2012. Április 27. 07:07, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A kisebb lakások a legkelendőbbek

A kisebb lakások a legkelendőbbek

A fővárosi lakáspiacon továbbra is 40-60 négyzetméter közöttiek a leginkább kelendőek, de az elmúlt 4 évben legnagyobbat a kisebb, 20-40 m2 közöttiek piaca ugrott.

Derül ki a Duna House legfrissebb elemzéséből. Ha a lakásméret kategóriák vásárlási trendjét vizsgáljuk az elmúlt 4 év vonatkozásában, akkor kiderül, hogy az arányok a kisebb méretek felé mozdultak.

Legnagyobb arányban mindvégig a 40-60 m2 közöttiek fogytak és arányuk picit emelkedett is az évek alatt 36-ról 38 százalékra, de a kisebb, 20-40 közöttieké látványosat nőtt. Ez a kategória 2008-ban még a lakáspiac kb. 25 százalékát uralta, idén már 30 százalékban vásárolják. A vesztes a 80-100 m2 közötti méretkategória volt. Míg a 60-80 közöttiek tartani tudták a 20 százalékos, a 100 fölöttiek az 5 százalékos arányt, addig a 80-100 közöttiek 10 százalékról 6-ra estek vissza. Míg a 20-40 m2 közötti lakások budapesti vásárlási átlaga a válság előtt, 2008-ban 10 millió Ft körül mozgott, addig az elmúlt évben (nominál értéken) már csak 8 milliós átlagon cseréltek gazdát. Ugyanebben a viszonylatban a 40-60 m2 közöttiek 15,5 millióról 13-ra estek.Összességében elmondható, hogy a 20-60 közöttiek adják továbbra is piac nagy részét a fővárosban, de egyre markánsabb arányban.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld

Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt