Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2012. Május 18. 07:11, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

A németek fele visszasírja a márkát

A németek fele visszasírja a márkát

Az európai adósságválságra való tekintettel a német polgárok közel fele sajnálja, hogy bevezették az eurót a márka helyett.

Az Infratest dimap közvélemény-kutató intézet csütörtökön ismertetett felmérése szerint a megkérdezettek 49 százaléka vélte úgy, hogy hiba volt szakítani a márkával, 47 százalékuk viszont pozitívan értékeli az euró bevezetését.

Jóval nagyobb volt az egyetértés abban, hogy Görögország tagja maradjon-e az euróövezetnek. A válaszolók kétharmada szerint a görögöknek saját jószántukból távozniuk kellene a valutaunióból. Az ország további támogatását csak a megkérdezettek 23 százaléka helyeselné.

A felmérés ezer választásra jogosult polgár megkérdezésével készült.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal

Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.