Hírek
2011. Szeptember 15. 07:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Adókedvezményért sem kell az átlátható ingatlanbefektető
Hiába mutatkozik fokozott érdeklődés a szabályozott ingatlanbefektetési társaságok, vagyis szitek iránt; egyelőre még egy cég sem választotta ezt a működési formát.Magyarországon július óta lehet ilyen cégeket alapítani.
Ezeknél a társaságoknál kötelező a tőzsdei bevezetés, így működésük nagyobb átláthatóságot igényel. A KBC Securities vállalatfinanszírozási igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, egy jól működő modellről van szó, ami idehaza is sikeres lehet, nem mellékesen segítheti a tőkebevonást az ingatlanszektorba. Hegyi Ádám a brókercég és a Budapesti Értéktőzsde közös konferenciája után beszélt arról is, hogy a szitek egyik legfőbb előnye a kedvező adózásban rejlik. Az, hogy ez ténylegesen mit fog hozni a tőkepiacok szempontjából, az a következő néhány évben fog kiderülni. A kérdés, hogy hogyan fogják használni ezt az eszközt a piaci szereplők. Számos olyan kritérium van, amit fontos kihangsúlyozni. A legfontosabb a méret kritériuma , a jogszabály le is írja, hogy egy minimális, 10 milliárd forintos tőkekövetelményt támaszt a szitekkel szemben, ami önmagában komoly szűrőt jelent, abból a szempontból, hogy ki az , aki élhet vele és ki az , aki nem. Fontos az is, hogy maga a tőzsde megjelenés kényszere is egy olyan dolog amit fel kell mérnie a szitekben gondolkodó ingatlanos társaságoknak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

