Hírek
2020. Május 09. 18:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyszerűsítik a lakossági és vállalati ügyintézést a járvány miatt

A járvány miatt tovább egyszerűsíti a kormány a lakossági és vállalati ügyintézést - közölte a Miniszterelnökség szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint a koronavírus-járvány elleni védekezés részeként újabb kormányzati intézkedés segíti az állampolgárok egészségének védelmét és a vállalkozások működését.
A hatósági engedélyezés helyett bejelentéssel is végezhető lesz a legtöbb tevékenység, így csökkentve az ügyintéző-ügyfél találkozások számát, valamint a vállalkozások adminisztrációs terheit.
A bürokráciacsökkentő intézkedésnek köszönhetően akár a bejelentéstől számított kilencedik naptól szabadon elkezdhető lesz a kívánt tevékenység.
Új rendeletet alkotott a kormány a veszélyhelyzet alatti engedélykötelezettségről és az ellenőrzött bejelentésről. A változtatás lényege, hogy az engedélyköteles tevékenységek - egyes kivételekkel - már az elektronikus úton - ügyfélkapu, online űrlap segítségével vagy email útján - történő bejelentést követően gyakorolhatók lesznek. Így sok más ügy mellett például az üzletek működésének engedélyezése, vagy egy építmény használatba vételének engedélyezése is lényegesen egyszerűbbé és gyorsabbá válhat - tették hozzá.
Megjegyezték, évente 3-4000 különböző eljárásfajtában közel 25 millió engedélyezési eljárást folytatnak le a kormányhivatalok és más közigazgatási szervek.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 05. 14:23, hétfő | Belföld
Orbán Viktor a Roszatom vezetőjével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Karmelita kolostorban tárgyalt a Roszatom orosz nukleáris energetikai konszern vezérigazgatójával, Alekszej Lihacsovval - tájékoztatta az MTI-t a miniszterelnök sajtófőnöke.
2023. Június 05. 14:22, hétfő | Belföld
Katasztrófavédelem: 90 ezer hektáron gyérítik a szúnyogokat
A héten 13 vármegye 441 településén, több mint 90 ezer hektáron irtja a szúnyogokat a gyérítési program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) - tájékoztatta az OKF hétfőn az MTI-t.
2023. Június 05. 14:20, hétfő | Belföld
Az ellátásbiztonság növelése és a megfizethető energia a kormány egyik legfontosabb célkitűzése
2023. Június 05. 14:15, hétfő | Belföld
A nyílt utcán akart leszúrni egy férfit a vádlott Ajkán
Kábítószert is fogyasztott a 38 éves férfi.