Városlista
2026. május 9, szombat - Gergely

Hírek

2011. Szeptember 07. 14:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Természetes adottság a tanítási képesség

Természetes adottság a tanítási képesség

A Phi Delta Kappa (PDK) és a Gallup tanévkezdési felmérése szerint az amerikaiak többsége úgy véli, a tanítási képesség egy természetes, nem tanulható adottság.

Legyen a legokosabb a tanító!

A Phi Delta Kappa (PDK) és a Gallup 43. alkalommal elkészített tanévkezdési felmérése szerint vonzó gondolat az amerikaiak számára hogy a legjobb teljesítményű és képességű személyekből legyenek tanárok. A kérdéssel kapcsolatban 76 százalék fejezte ki egyetértését, míg 74 százalékuk bíztatná is ezeket az embereket a tanári pálya követésére, amennyiben ők maguk is éreznek erre hajlandóságot. Ráadásul a válaszadók 67 százaléka azt sem ellenezné, ha saját gyermeke döntene úgy, tanulmányai végeztével a közoktatásban tanárként helyezkedne el.

A tanítási képességet illetően a többség úgy véli, tehetség kérdése a dolog. A megkérdezettek 70 százaléka szerint tanítani az tud jól, akinek veleszületett képessége van hozzá, és 28 százalék vélekedik úgy, a szakképzésen múlik, kiből milyen tanerő lesz.

A vizsgálat szerint egyetlen olyan kérdés van, ami megosztja a válaszadókat. Arra vonatkozóan, hogy az ország jövője szempontjából mi a hasznosabb, ha a matematikai és tudományos tárgyakban jeleskedő tanulók a tanári pályát választják, vagy ha tudományos kutatóként helyezkednek el, a megkérdezettek közel fele-fele választotta a két lehetőséget. 47 százalék szerint a tudományos kutatással járna jobban az ország, míg 47 százalék szerint hasznosabb, ha az érintettek tanárként adják tovább a tudást az újabb nemzedékeknek.

Címkék: felmérés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld

Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni

A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek

2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld

Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója

2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások

Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.