Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2017. November 09. 09:09, csütörtök | Életmód
Forrás: mti

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is - hangsúlyozta Horváth Péter, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) munkacsoportvezetője csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Kifejtette: bár nem könnyű, de fontos, hogy a tartalom felhasználója felismerje a legális, illetve a kalóz forrást, és tudatosan hozzon döntést a legális forrás felhasználásról.

Kovács Gábor kutatásvezető elmondta, hogy ezer fős mintában mérték fel a fiatalok internethasználati szokásainak változását, köztük a jogvédett tartalmakhoz való viszonyukat.

Horváth Péter rámutatott arra, hogy az interneten is elterjedt az előfizetéses tartalomszolgáltatás, a férfiak hajlandóbbak a legális tartalom használatáért fizetni, mint a nők.

A HENT közleménye szerint a fiatal felnőttek negyede nem tudja egymástól megkülönböztetni a legális és az illegális oldalakat.

A kutatás kimutatta, hogy a fiatalok több mint négyötöde zenehallgatásra, háromnegyede filmnézésére, kétharmada vásárlásra, 50 százaléka pedig játékra is igénybe veszi az internetet.

Címkék: internet, tudatos

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 19:00, szombat | Életmód

Szülői kihívások kisbaba és tinikorban

kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond?

2025. Szeptember 12. 07:21, péntek | Életmód

Balatoni Katalin: az iskola a tudásé, nem a politikáé

Az iskola a tudásé, nem a politikáé – hívta fel a figyelmet Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos a Facebookon csütörtökön.

2025. Szeptember 11. 07:21, csütörtök | Életmód

Sodró Eliza kapta idén a Kaszás Attila-díjat

Sodró Eliza kapta meg idén a Kaszás Attila-díjat - olvasható a Radnóti Színház Facebook-oldalán, ahol gratulálnak társulatuk tagjának az elismeréshez.